05.11.24

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність"

На пенсії цим "інвалідам" держава щорічно витрачає 14,5 млн гривень і це тільки в одному регіоні 


Ганул
У списку опинилися не тільки прокурори, а навіть й водії прокуратур

Україну добряче трусонув скандал з отриманням фейкових інвалідностей співробітниками прокуратур в усіх регіонах України за допомогою медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Не обійшло явище й Одеську область. Одеський активіст та лідер організації "Вуличний фронт" Дем'ян Ганул опублікував список співробітників прокуратур – "інвалідів" в регіоні.
 
Список Ганул опублікував у своїх соцмережах. В списку 58 прізвищ – причому там не тільки прокурори, але й спеціалісти та навіть водії прокуратур в низці районів Одеської області.
 
До мене потрапив повний список прокурорів-інвалідів Одеської області

13.10.24

Фаворит держзакупівель знову виграв мільйонний тендер на ремонт доріг в Одесі



Компанія "Ростдорстрой", яка належить депутату Одеської міської ради, без аукціону отримала черговий підряд з ремонту доріг та тротуарів в Одесі. Їй заплатять понад 16 мільйонів з бюджету.

Про це стало відомо з системи закупівель Prozorro.

Замовником виступило управління дорожнього господарства Одеської міської ради. Відкриті торги з особливостями провели 8 жовтня з єдиним учасником, який зареєструвався в системі, він і став переможцем.

Тож одеське товариство "Ростдорстрой" проведе поточний ремонт проїжджої частини та тротуарів вулиць і доріг комунальної власності. У переліку ділянки 10 вулиць загальною площею 9 тисяч 604 квадратних метрів. Ремонт треба завершити до кінця грудня 2024 року.

За послуги компанія депутата отримає з місцевого бюджету 16 мільйонів 447 тисяч гривень.

Кінцевими бенефіціарами ТОВ "Ростдорстрой" наразі значаться депутат Одеської міськради Юрій Шумахер — представник партії "Довіряй ділам", та бізнесмен Євген Коновалов.

18.09.24

Одеська ОВА відмовилась розкривати повні імена цивільних, яких подала до держнагород

Одеська ОВА відмовилась надати журналістам повні дані цивільних осіб, яких представили до державних нагород під час повномасштабного вторгнення. В адміністарції Кіпера послались на те, що ця інформація може зашкодити людям, а журналісти займаються «паперовим тероризмом».

Про це пишуть журналісти «Nikcenter». Так, у серпні цього року редакція надіслала запит до Одеської ОВА. У запиті просили надати повні імена та прізвища людей, що не проходять військову службу, але представлені до державних нагород. Також йшлось про підстави, заслуги та дату подання цих людей до нагород.

Десятого вересня від Одеської ОВА надійшла відповідь на журналістський запит. Але, як стверджує видання, відповідь була неповною. Зокрема замість повних імен та по-батькові, у листі були вказані лише ініціали людей, котрих представили до держнагород. Розпорядник інформації у листі не вказав також і підстави для подання на державні нагороди та заслуги, за які вказаних осіб вирішили високо відзначити.

Таку інформацію неможливо повноцінно проаналізувати, тож журналісти видання повторно звернулись з проханням надати повні дані людей. На це Одеська ОВА відмовила, запевняючи, що журналісти «можуть спричинити шкоду, якої Одеська обласна військова адміністрація не може допустити»:

«Ваше особисте бажання повторно отримати повністю імена та по батькові, поданих до представлення до нагородження представників Одещини, які наближають перемогу над російським агресором нібито для аналізу подальшої інформації, не відповідає умовам воєнного часу, коли йде жорстока війна проти України…  Водночас, така позиція як Ваша, може бути небезпечною для тих людей про яких Ви запитуєте повні анкетні дані», — йдеться у відповіді ОВА від 16 вересня.

16.09.24

Голова Одеської ОВА звільнив фігуранта журналістського розслідування з посади радника

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер звільнив від виконання обов’язків свого радника Івана Дралюка, пов’язаного із підсанкційним бізнесменом Вадимом Єрмолаєвим.

Рішення було ухвалене ще 13 серпня, але публічно про це досі не повідомлялося. Про це hromadske повідомили джерела у правоохоронних органах.

24 липня 2024 року hromadske оприлюднило розслідування «Хто в домі господар». Як компанія під санкціями Зеленського отримала шмат українського кордону.

У ньому йшлося про те, що Іван Дралюк — генерал-майор СБУ у відставці й колишній позаштатний радник керівника ОПУ Андрія Єрмака, став радником Олега Кіпера у червні 2023 року. Як з’ясувало hromadske, водночас Дралюк був і залишається партнером Вадима Єрмолаєва. Це відомий бізнесмен і громадянин Кіпру родом із Дніпра, проти якого рішенням РНБО України у грудні 2023 року було застосовано персональні санкції. Підставою для введення санкцій стали дані СБУ про роботу підприємств Єрмолаєва в окупованому Криму та сплату податків у бюджет держави-агресора.

Вже після застосування санкцій, компанія Вадима Єрмолаєва «Потоки», у якій Дралюку належить 11%, спромоглася отримати від Одеської ОВА в оренду земельну ділянку площею 6 га для будівництва приватного порту прямо на березі Дунаю в прикордонній зоні. Договір про оренду від імені ОВА підписав начальник відділу правового представництва та захисту ОВА Роман Кравцов. У розмові із журналісткою Hromadske Ярославою Вольвач він зазначив, що зробив це за вказівкою керівництва, тобто Олега Кіпера. Сам Кіпер заперечував, що знав про зв’язки свого радника Івана Дралюка із Єрмолаєвим та «Потоками».

В середу о 12:00 на Youtube-каналі hromadske вийде розслідування про те, як Вадим Єрмолаєв протягом 2024 року кілька разів намагався перереєструвати свої українські активи.

29.07.24

Вдень розвозили їжу, а вночі підпалювали військові автомобілі – в Одесі затримали групу злочинців

В Одесі затримали шістьох кур'єрів, їх підозрюють у підпалах автомобілів військових на замовлення ФСБ РФ 

Група із 6 молодих одеситів на замовлення російської ФСБ вчинила серію підпалів автомобілів Сил оборони. Правоохоронці затримали злочинців, повідомляє Придунав'я-онлайн.

За два тижні зловмисники намагалися знищити понад 15 службових позашляховиків, повідомляє пресслужба СБУ.

У результаті спецоперації у різних частинах міста майже одночасно було затримано всіх учасників ворожого осередку. Ними виявилися шестеро одеситів віком від 18 до 24 років, які працювали кур’єрами популярного сервісу доставки їжі.



У поле зору ФСБ вони потрапили як активні користувачі телеграм-каналів із пошуку легкого заробітку, де залишали свої «резюме». В одному з таких чатів молодикам відповів представник російської спецслужби й запропонував гроші в обмін на знищення авто українських воїнів.

Фігуранти мали одного куратора з ФСБ, а під час вчинення злочину діяли переважно в парі. Наприклад, один підпалював, інший – знімав це на відео.

Працюючи під прикриттям кур’єрської доставки, злочинці на власних скутерах об’їжджали місто, де встановлювали адреси паркування автомобілів Сил оборони. Потім вони відправляли фото потенційних цілей російському куратору для «погодження».

Після команди від ФСБ молодики вночі прибували до паркомісць військових авто, обливали їх легкозаймистою сумішшю та підпалювали. Далі фільмували загоряння для звітності перед агресором. У подальшому окупанти планували використати ці відео для проведення інформаційно-психологічних спецоперацій проти України.

Співробітники СБУ задокументували підривну діяльність ворожих поплічників і затримали всіх по гарячих слідах. У затриманих вилучено саморобні запалювальні суміші та мобільні телефони із доказами злочинів.

Усім шістьом фігурантам повідомлено про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років ув’язнення.





Фото: СБУ

15.07.24

Нардеп з Одеси Дмитрук став іподияконом московської церкви

Народний депутат Артем Дмитрук, який пройшов до Верховної Ради від "Слуги народу", а нині є позафракційним, став іподияконом української православної церкви московського патріархату (упц мп).

Про це парламентарій повідомив на сторінках соцмереж.


Дмитрук розповів, що став іподияконом "з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела". Він подякував митрополитам Онуфрію та Агафангелу за довіру.

"Хочу висловити глибоку подяку Блаженнішому Митрополиту Онуфрію та Владиці Агафангелу за їхню довіру. Митрополит Агафангел – мудрий духовний лідер, чия відданість Церкві та народу надихає багатьох у всьому світі. Владика завжди бере активну участь у соціальній та благодійній діяльності", – зазначив нардеп.

Варто додати, що іподиякон - це найстарший церковнослужитель російської православної церкви.

У листопаді минулого року Артем Дмитрук долучився до охочих зберегти московський патріархат в Україні.

09.07.24

Порт Усть-Дунайськ на Одещині продали компанії, власник якої має зв’язки з російським бізнесменом

У серпні 2023 року остаточно приватизували перший порт в Україні — Усть-Дунайськ на Одещині. Журналісти з’ясували, що власник компанії, якій Фонд Держмайна з аукціону продав порт, має зв’язки з російським бізнесменом.

Так, порт Усть-Дунайськ, що базується у Кілії, на Одещині, продали з аукціону за 200 мільйонів гривень у січні 2023 року компанії «Еліксир-Україна». У серпні того ж року підписали всі необхідні документи й завершили угоду.

Власник компанії, що отримала у власність порт Усть-Дунайськ, це Валерій Віхтяренко.

Журналісти з’ясували, що він пов’язаний із проросійським бізнесменом Андрієм Івановим.Останній є засновником холдингу «Трансшип». До складу холдингу входить група компаній, яка багато років займалася перевалкою та перевезенням вантажів у портах Чорного моря, і забезпечувала буксирне обслуговування.

27.06.24

У своїй квартирі знайдено мертвим Олексія Спектора

Колишнього директора департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексія Спектора 26 червня знайдено мертвим у своїй квартирі.


Олексій Спектор з 2014 до 2021 року обіймав посаду директора департаменту комунальної власності Одеської міської ради. Він, Геннадій Труханов та Павло Вугельман є фігурантами справи щодо заводу "Краян".

Також у жовтні 2021 року тодішня Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що підписала п'ять підозр в рамках розслідування кримінального провадження силами детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Загалом тоді про підозру повідомили 17 особам. Зокрема, серед них: віцемер Одеси Павло Вугельман, директор департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексій Спектор, керівниця юридичного департаменту ОМР Інна Поповська, голова постійної комісії з питань комунальної власності ОМР Василь Шкрябай та інші. А також міський голова Одеси Геннадій Труханов, колишній прокурор Одеської області Олег Жученко.

Як повідомляло НАБУ вони разом із бізнесменом Володимиром Галантерником створили злочинне угруповання й розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету та землею територіальної громади міста Одеси для її подальшої передачі під забудову. Через ці дії упродовж 2016-2019 роках ОТГ втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, незаконні витрати з місцевого бюджету склали 131 мільйон гривень.

Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи, становив 689 мільйонів гривень.

Читайте також:  Хабар для НАБУ: підозрюваний ексдепутат Одеської облради Бабенко ходить по столичним ресторанам замість покарання

24.06.24

Порт на Одещині закупив нові мікроавтобуси



П’ять мікроавтобусів Hyundai Staria придбав порт Чорноморськ Одеської області за 7 млн 166 тис. грн, пише Придунав'я-онлайн

Тендер відбувся 19 червня, у ньому брала участь лише фірма «Базіс Авто», яка і здобула перемогу.

У вимогах до підрядника порт вказав, що йому потрібні восьмимісні мікроавтобуси 2024 року випуску з механічною коробкою передач і двигуном з об’ємом не менше ніж 2,4 літра.

Автомобілі будуть обладнані кондиціонерами, бортовими комп’ютерами, аудіосистемою. Скло затонують.

20.06.24

В Україні заборонили політичну партію “Наш край”, співголовою якої був нардеп з Болградщини

Кіссе

19 червня колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду задовольнила позов Міністерства юстиції та прийняла рішення про заборону діяльності політичної партії «Наш край». Про це повідомила пресслужба суду.

Крім того, суд вирішив конфіскувати усе майно та активи партії на користь держави.

“Інформуємо про те, що судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії «Наш край»; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави”, – сказано у повідомленні.

13.06.24

Збитки на 100 млн гривень: учасників справи з днопоглиблення порту Південний звільнили від покарання

В Україні суди звільнили від покарання та відповідальності обвинувачених у схемі АМПУ з днопоглибленням порту «Південний» (Южний), яка завдала державі збитків на 100 млн гривень. Про це ЗМІ дізналися з вироків судів першої і другої інстанцій за ч.2 ст.367 КК.

У 2023 році тодішній керівник Південної філії ДП «Адміністрація морських портів України» Максим Широков отримав підозру у привласненні коштів держави.

До організації незаконної діяльності керівник залучив двох підлеглих: Дмитра Карамана (наразі заст. начальника адміністрації порту Південний з технічних питань та розвитку) та Віталія Ліпського (наразі заступник начальника Чорноморської філії АМПУ з технічних питань та розвитку).

Максим Широков
Максим Широков

За даними слідства, у травні 2017 року чиновники уклали договір з комерційною структурою на виконання днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту «Південний». При цьому вартість відповідних робіт була штучно завищена. Встановлено, що державні гроші були переведені на рахунки підрядника, але фактичний обсяг робіт не відповідав документам. Таким чином з держпідприємства було виведено у тінь більше ніж 90 млн гривень.

11.06.24

В Ізмаїлі демонтували пам’ятник російському генералу Тучкову

Ізмаїл Тучков

11 червня комунальники демонтували пам’ятник російському окупанту Сергію Тучкову, який з 1997 року стояв перед сквером біля Палацу дітей та юнацтва у самому серці міста на перетині пр. Незалежності та вул. Дмитрівської, пише Ізмаїл-онлайн.

Рішення про демонтаж пам’ятника міська рада ухвалила у квітні в рамках реалізації закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії».

Тиждень тому комунальні служби в рамках підготовчих робіт огородили пам’ятник парканом. А сьогодні зрізали його з постаменту, обережно зняли та завантажили у причеп комунальної вантажівки транспорту.

01.06.24

15-річна ізмаїлка, яка позбавила життя подругу, постане перед судом


За доказами слідчих поліції судитимуть 15-річну ізмаїлку обвинувачувану в убивстві подруги, яке сталося в Ізмаїлі на початку січня 2024. Школярку визнано осудною. За скоєне їй загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі. Про це повідомляє ГУНП в Одеській області.

Обгоріле тіло мертвої дівчини на березі річки Дунай виявив місцевий житель. Чоловік одразу сповістив про це у поліцію.

Правоохоронці встановили, що вбито 14-річну місцеву жительку. Під час поверхневого огляду в районі серця експерти знайшли два колото-різаних поранення.

Поліцейські оперативно з’ясували, що до злочину причетна знайома вбитої – учениця паралельного класу. Вона зізналась у скоєному та розповіла, що була на подругу ображена, бо та начебто її обкрадала, за що і поплатилася життям.

Зловмисниця, як з’ясувалось під час слідства, заздалегідь ретельно підготувалася до вбивства – взяла простирадло, ніж, олію та сірники та покликала подругу на прогулянку до річки.

Щоб жертва нічого не запідозрила, обвинувачувана сказала про нібито підготовлений для неї сюрприз. Далі попросила дівчину сісти на простирадло, зав’язала їй очі, після чого зненацька декілька разів вдарила ножем. У результаті отриманих травм потерпіла загинула. Тіло вбитої зловмисниця облила олією, підпалила і втекла, кинувши у вогонь ніж.
«Ні сама зловмисниця, ні її родина раніше в поле зору поліції не потрапляли. Після проведення низки експертиз та інших слідчих дій, зібравши достатньо доказів, у тому числі осудності фігурантки, ми під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури висунули їй обвинувачення у вбивстві. Цей злочин кваліфікується за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України і карається позбавленням волі на строк від 7 до 15 років. Обвинувальний акт скеровано до суду», – розповів начальник слідчого відділу Ізмаїльського районного відділу поліції Анатолій Маршавка.

31.05.24

ОДЕСЬКИЙ СУДДЯ ЧВАНКІН - МОРСЬКИЙ ПІРАТ

На просторах Одещини, де безкраї лани зустрічаються із синіми хвилями моря, продовжує розгортатися справжня битва між «піратами» в суддівських мантіях та чесними трударями землі. 

Так званий «морський пірат» намагається утримати в руках дієвий механізм тиску на підприємства реального сектору економіки, які експортують зернові культури. Разом з мародерами з БЕБ Чванкін організовує судовий арешт суден і тримає їх під ним допоки власник не заплатить відступне! 

Як вже стало зрозуміло, йдеться про суддю Чванкіна Сергія Анатолійовича, який 13 травня 2024 року вкотре не з’явився на співбесіду до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Читайте також:  Як голова Одеської ОВА Кіпер взяв під контроль 85% експорту зерна України

За день до засідання ВККСУ подав клопотання про необхідність підготовки до засідання у зв’язку з переліком обставин викладених у висновку громадської ради доброчесності від 05.05.2024 року.

28.05.24

Меру міста Рені Ігорю Плєхову дозволили подати апеляційну скаргу на вирок Вищого антикорупційного суду



Апеляційна палата Вищого антикорупційного ухвалила відкриття апеляційного провадження за апеляційними скаргами адвокатів міського голови міста Рені. Про це стало відомо з ухвали суду.

Не погодившись з судовим рішенням Вищого антикорупційного суду від 17.04.2024 р., яким Ігоря Плєхова засудили до дев’яти років в’язниці, до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду з апеляційними скаргами звернулись захисники Плєхова з проханням скасувати вирок та виправдати його.

Читайте також: Мер Рені та ексдепутат ренійської міськради отримали вироки у справі про корупцію

Крім того, сторона захисту наполягає здійснити повторне дослідження обставин справи та перевірку влаштувати перевірку доказів.

Також адвокати просять скасувати арешт майна міського голови, а саме – квартири.

Перевіривши апеляційні скарги на відповідність вимогам кримінального процесуального закону, суддя дійшла висновків, що Апеляційні скарги подані відповідно закону, тож підстави для їхнього повернення чи відмови у відкритті апеляційного провадження не має. Тому суд дозволив відкриття апеляційного провадження.

22.05.24

У Рені побили правоохоронців, які розслідували незаконне переправлення чоловіків через кордон

Одеська поліція програє війну з мафією: у Бессарабії бандити спокійно побили оперативників


У місті Рені Одеської області бандити жорстоко побили оперативників із департаменту стратегічних розслідувань поліції. Подія сталася на очах патрульних, які приїхали на виклик, але не втручалися, а просто спостерігали за ситуацією.

Про це повідомляє видання «Думська».

За даними ЗМІ, постраждалі поліцейські — офіцери, що вирушили в Рені для проведення спецоперації з розслідування організації незаконного переходу ухильників через кордон. Оперативники приїхали двома машинами, щоб перевірити інформацію про злочинну діяльність у цьому районі.

21.05.24

Депутат із Одеси під час війни придбав у Словаччині готельний комплекс

Депутат Одеської облради та екс-голова Одеської районної державної адміністрації Юрій Крук під час війни задекларував придбання готельного комплексу Altis у Словаччині на березі Оравського водосховища.

Про це стало відомо із його декларації.

Крук разом із дружиною та братом В'ячеславом та Олександром Ройтбургом у квітні 2022 року зареєстрував фірму Altis Olympic resort sro. Це готельний комплекс Altis із власною хокейною ареною, кортами, басейнами, СПА-центром. Загальна територія – 13 тис. кв. м. Сама покупка зроблена в перший рік повномасштабної війни, у листопаді 2022-го. Юрій Крук саме очолював тоді Одеську районну військову адміністрацію.

Також Крук зареєстрував World Wild Fish s.r.o (колишня медична компанія Into-Sana sro).


18.05.24

Зеленський підписав закон про підвищення штрафів для ухилянтів

Президент України Володимир Зеленський 17 травня 2024 підписав закон про підвищення штрафів за порушення правил мобілізації та військового обліку. Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як зростуть штрафи

Фактично запроваджуються три режими — порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.

Відповідно, штрафи за ст. 210, що стосуються військового обліку, становитимуть:

  • у мирний час — від 3 400 до 5 100 грн;
  • у воєнний час (або повторне порушення) — від 17 000 до 25 500 грн.

Відповідно до ст. 210−1, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час:

  • для громадян — від 5 100 до 8 500 грн;
  • для посадових та юридичних осіб — від 17 000 до 34 000 грн.

За ухилення від мобілізації у воєнний час:

  • для громадян — від 17 000 до 25 500 грн;
  • для посадових та юридичних осіб — від 34 000 до 59 000 грн.

Нові штрафи набудуть чинності наступного дня після оприлюднення закону, який ще повинен підписати президент України.

17.05.24

На Одещині вдруге на хабарництві упіймали консультанта райсуду

Консультантку Комінтернівського районного суду Одеської області Єранугі Барсегян вдруге затримали за хабарництво. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

За версією слідства, 7 травня співробітниця суду підсіла в машину до водія, якого притягують до адмінвідповідальності за водіння у нетверезому стані, і вимагала 1000 доларів за вплив на суддю.

Барсегян працює в Комінтернівському суді з 2015 року — спочатку була секретарем по цивільним та адміністративним справам, а з жовтня 2016-го — консультантом цього ж суду. Раніше її вже затримували на хабарництві. За версією слідства, у 2017 році консультант суду разом із адвокатом вимагали і отримали від приватного нотаріуса 3 тисячі доларів. Ця нотаріус допитувалась як свідок у кримінальному провадженні про шахрайське заволодіння квартирою. Але потім Суворовський райсуд Одеси повернув обвинувальний акт і нотаріус хвилювалася, щоб залишитися свідком у цьому кримінальному провадженні. Адвокат, у свою чергу, запропонувала сприяти у вирішенні цієї проблеми, кажучи, що має впливову подругу — консультантку Комінтернівського районного суду Одеської області, яка допоможе вплинути на представників правоохоронних органів та суду.

09.05.24

Як голова Одеської ОВА Кіпер взяв під контроль 85% експорту зерна України

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер у серпні 2023 року видав наказ про посилення митного контролю в регіоні, який водив особливі правила для вивезення агропродукції на експорт з Одещини. По суті, на території регіону ввели окремі митні правила - не такі, як на всій іншій території України.


Про це йдеться у розслідуванні hromadske.

Зазначається, що торік через порти Одещини пройшло 85% відсотків агроекспорту країни - тобто одним наказом було взято під контроль майже всю галузь.

"Дослідивши базу даних української митниці, доступ до якої було надано міжнародним сервісом ImportGenius, журналісти виявили 40 компаній з ознаками фіктивності, які вийшли на ринок експорту агропродукції після того, як його було взято під "ручний контроль" Одеською ОВА.

Читайте також: Третина експортерів зерна через Одещину працюють у тіні

Йдеться виключно про компанії, які почали торгувати зерном на експорт після серпня 2023 року, ніколи не займалися експортом раніше, були засновані або змінили власників у 2023 році, не входять до відомих агрохолдингів і не мають власної землі", - йдеться у матеріалі.

08.05.24

П’яний ухилянт порізав собі вени в будівлі Ізмаїльського ТЦК


Вчора, 7 травня, в Ізмаїльську міську лікарню було доставлено 30-річного мешканця Ізмаїла з порізом зап’ястя. Попередньо встановлено, що травму чоловік наніс собі під час перебування у будівлі Ізмаїльського ТЦК, куди його запросили для уточнення даних. Про це повідомляє Ізмаїл-онлайн

Попередньо встановлено, що подія сталася близько 18 години вечора. Громадянин перебував у стані алкогольного сп’яніння та таким чином, вірогідно, вирішив уникнути мобілізації.

У медзакладі пацієнту надали необхідну допомогу, після чого його стан стабілізувався.

За словами медиків, чоловік поводився зухвало та відмовлявся спілкуватися з поліціянтами, які прибули для з’ясування обставин. Після конфлікту він покинув лікарню та зник.

01.05.24

Одеса, 2 травня 2014 року...

Одеса, 2 травня 2014 року...

Пам'ятаю всі події, як учора... Памʼятаю свої щоденні перемовини з куліковцями від «Ініціативна група Майдан за мир».
Пам'ятаю шашлики і як багато хто з присутніх на 411-й хаяли Долженкова(педофіл Какао) і казали, що він провокатор і що багато хто відмовився з ним йти. На багатьох з них подіяв діалог 1 травня, але... деякі пішли під загрозою, так як було їм озвучено, що якщо не підуть - їх та їхні сімʼї вбʼють (хто знає, той зрозуміє).

Пам'ятаю як з одним із опонентів, з яким ми були на теледебатах, до приходу наших на Куликове поле під'їхали на нього, підійшли до сцени, де стояв Давидченко і почали йому говорити, щоб він сказав людям йти з Куликового поля, бо мразоти з натовпу яким керував Какао вбили двох людей на Соборці з мирного маршу і натовп що складається з активістів Майдану, просто з громадян яким було «все пофіг» але тим, хто почув, що творить Антимайдан, та навіть з деяких колишніх антимайданівців - йде сюди і знесуть тут все до біса. Після чого Охорона Давидченка нас виштовхала за допомогою кийок з Куликового поля і він почав у Мегафон кричати «ставте барикади ближче, вони підуть від маку».

25.04.24

До одеського порту вперше з 2022-го зайшов «справжній» китайський контейнеровоз

21 квітня до одного з терміналів Одеси пришвартувався спеціалізований контейнеровоз Pros Hope, який без зупинок приплив із Китаю.

Про це сьогодні, 25 квітня, повідомляє одеське видання «Думская».

Видання зауважує, що контейнеровози припливали до Одеси й раніш, але це не були саме спеціалізовані контейнеровози.

Також «Думская» наводить характеристику судна Pros Hope: це «чистий» контейнеровоз, побудований 2005 року в Румунії, завдовжки 148 метрів. Управляє контейнеровозом німецька компанія Interorient Marine Services, він ходить під прапором Панами.

Раніш ми писали, що цього місяця Україна відновила контейнерні перевезення з портів Великої Одеси. Зокрема, 3 квітня до порту Чорноморськ морським коридором пройшов перший контейнеровоз за час повномасштабної війни з рф.

А за кілька днів з порту «Південний» вийшло судно CAPTAIN LEONIDAS з рекордним за обсягом вантажем на борту.

19.04.24

Завершено розслідування щодо крадіжки 32 суден Українського Дунайського пароплавства

Віктор Баранський і Віталій Саутьонков

19 квітня НАБУ і САП завершили розслідування у справі щодо заволодіння майном ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) на суму понад 80 мільйонів гривень. Йдеться про 32 ліхтери пароплавства, якими зловмисники заволоділи та побудували з них 12 барж.

За даними слідства, у серпні 2017 року двоє депутатів Одеської облради організували схему заволодіння ліхтерами ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», з яких планували побудувати більші за розміром та місткістю баржі для використання у власних комерційних цілях. Для реалізації схеми вони залучили трьох фізичних осіб та тодішнього керівника ПрАТ «УДП», який уклав з підконтрольною депутатам компанією договори про передачу для фрахту 18 ліхтерів вартістю близько 44,3 мільйони гривень. Коли ж у директора ПрАТ сплив термін трудового контракту, організатори схеми ввели в оману нове керівництво та уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 мільйони гривень.

18.04.24

В Україні заборонені пересувні звіринці, зоопарки та виставки тварин: що робити при їх виявленні

Пересувні виставки диких тварин в Україні незаконні, й на них потрібно реагувати негайно.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» в країні діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин є незаконною.

Окрім цього заборонено надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв. При цьому у дельфінаріях має бути природна морська вода.

Як правило, цих тварин незаконно ввозять в Україну, тримають у неналежних умовах та ще й влаштовують з ними фотосесії (що також є правопорушенням).

Також в Україні заборонені бої тварин спортивних, видовищних заходів, що передбачають завдання шкоди тваринам.

Варто зазначити, що пересувні виставки у навчальних закладах є порушенням законодавства.

17.04.24

Мер Рені та ексдепутат ренійської міськради отримали вироки у справі про корупцію


Вищий антикорупційний суд України 17 квітня виніс обвинувальний вирок міському голові Рені Одеської області Ігорю Плєхову та ексдепутату місцевої ради Івану Пойдолову. Обох обвинувачували в корупції.

Про це йдеться у повідомленні Вищого антикорупційного суду.

Мера Рені та колишнього депутата обвинувачували за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. За даними слідства, вони хотіли отримати хабар у розмірі 100 тисяч доларів за виділення земельної ділянки комунальної власності площею 2,5 га в оренду. Їх викрили під час отримання половини суми.

Суд визнав обох винними та призначив меру дев'ять років позбавлення волі, колишньому депутату — десять років. Також їх позбавили на три роки права обіймати посади в органах місцевого самоврядування та в органах державної влади та постановили конфіскувати майно.

Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення.

21.03.24

Керівник природного парку «Тузловські лимани» блокує аудиторську перевірку

Виконувачка обов’язків керівника НПП «Тузловські лимани» Ірина Вихристюк блокує роботу державних аудиторів. Про це повідомляє Південний офіс Держаудитслужби.

Жінка виконує обов’язки директора понад шість років – з січня 2018 року. Проводити конкурс та укладати контракт на постійній основі з фахівцем на зазначену посаду має Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, яке є вищим органом управління НПП «Тузловські лимани». Проте його немає.

Виконуюча обов’язки директора парку Ірина Вихристюк відмовилася допускати аудиторів до проведення ревізії, попри введену кримінальну відповідальність за перешкоджання їх роботі.

Зокрема, аудитори мали перевірити інформацію, яка надійшла наприкінці минулого року в депутатському зверненні щодо можливого неефективного чи незаконного використання бюджетних коштів, виділених НПП «Тузловські лимани».

Щодо потреби проведення такої ревізії до державних аудиторів також
звернулося управління СБУ в Одеській області.

Місто Южне буде перейменоване на Порт-Аненталь

Місто Южне в Одеській області буде перейменоване на Порт-Аненталь

Відповідне рішення вчора, 20 березня, було прийняте на пленарному засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ВР.

Нагадаємо, нову назву Южному мали дати депутати міської ради, але серед наявних варіантів визначитися не змогли.

Спочатку міський голова Володимир Новацький запропонував підтримати звичайний переклад на українську – назву “Південне”, адже саме вона набрала найбільшу кількість голосів серед мешканців. Але все-таки голосували за всі.

Втім, жодна з них не набрала відповідну кількість позитивних голосів серед депутатського корпусу. Тому рішення по перейменуванню міста доручили приймати Верховній Раді України.

Серед варіантів були “Південне”, “Оріяна”, “Аненталь/Порт-Аненталь”.

17.03.24

Навіщо мер Ізмаїла виїжджав до росії незадовго до повномасштабного вторгнення?

Навіщо ізмаїльському меру знадобилися поїздки на росію незадовго до вторгнення?

В Ізмаїлі мер приховує зв’язки з Росією

Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко виїжджав на російську територію в 2021 році, за декілька місяців до початку повномасштабної воєнної агресії проти України. За даними "Антикору", метою поїздки чи поїздок стало відвідування напівзакритого міста Осташків, розташованого в Тверській області на березі озера Селігер.

Про дивну поїздку мера розповіли журналісти порталу "Антикор".

Такий дивний статус міста Осташків, яке відвідував Андрій Абрамченко, на думку журналістів, пов'язаний із розташуванням поруч із ним, на острові, воєнного заводу, де виготовляють запчастини до ракет, та інституту, де розробляють нібито захист від біологічної зброї.

Як повідомляє "Антикор", саме це російське місто, закрите від сторонніх очей, відвідував Абрамченко за декілька місяців до вторгнення окупаційних військ до України. І це, на думку ЗМІ, доволі дивний збіг обставин.

Ось що пишуть журналісти:

16.03.24

Фонд Урбанських «Придунав’я» передав Силам Оборони України двухсоту автівку

16 березня, Благодійний фонд Урбанських «Придунав’я» передав "ювілейний" позашляховик захиснику України - командиру ПТР «Джавелін», легендарному військовослужбовцю Збройних Сил України з позивним «Гагауз».

«Гагауз» - мешканець Бессарабії - зустрів повномасштабне вторгнення у Луганській області. За кілька місяців бойової роботи на рахунку «Гагауза» близько 40 підтверджених знищених цілей, а загалом – більше 60-ти. Серед них: МТ-ЛБ, танки, бойові машини піхоти!

Загалом, це вже 200 автівок, які з початку повномасштабного вторгнення Фонд передав Силам Оборони України!

Крім автівок, фонд Урбанських постійно допомагати українським захисникам дронами, генераторами, автозапчастинами, колесами та іншими необхідними нашим воїнам речами.

29.02.24

Фонд держмайна вп’яте виставив на продаж Білгород-Дністровський порт

Фонд державного майна знову виставив на приватизацію єдиний майновий комплекс держпідприємства "Білгород-Дністровський морський торговельний порт".

Аукціон з приватизації порту призначено на 21 березня, стартова ціна активу становить 183,95 млн грн, свідчать дані у системі "Prozorri.Продажі", пише Придунав'я-онлайн.

Підприємство спеціалізується на перевантажені лісних вантажів, мінеральних добрив, залізорудних окатків, металопродукції та зернових вантажів. До складу лоту входить 9 суден портового флоту, 47 одиниць автомобільного та 4 одиниці залізничного транспорту.

На балансі держпідприємства, розташованого на території площею 64,4 га, також обліковується 18 портальних кранів та спеціальна техніка: 41 автонавантажувач, 4 екскаватори, 3 бульдозери, кран напневмоходу, компресор.

Попередні спроби продати Білгород-Дністровський порт були невдалими

Нагадаємо, перший аукціон із продажу Білгород-Дністровського морського порту, призначений на 3 березня 2023 року, зі стартовою ціною 187,57 млн грн визнали таким, що не відбувся. Пізніше, стартову ціну порту знизили вдвічі – до 92,46 млн грн.

13 березня того ж року ФДМУ провів повторний приватизаційний онлайн-аукціон з продажу Білгород-Дністровського порту, переможцем якого із пропозицією 264,12 млн грн стало ТОВ "Укрдонінвест" бізнесмена Віталія Кропачова, однак він відмовився від купівлі порту на етапі узгодження умов договору купівлі-продажу.

27.02.24

Ексголова Одеської РДА Крук три роки поспіль декларував позику у мільйон доларів третім особам

Колишній голова Одеської районної ради Юрій Крук в декларації про доходи за період з 1 грудня 2023 року по 11 листопада 2023 року вказав, що позичив третім особам 1 мільйон 69,8 тисячі доларів США.

Про це свідчить декларація оприлюднена Національним агентством з питань запобігання корупції.

Така ж сама сума задекларована й у 2022 році, й у 2021 році. Також у декларації за 2023 рік зафіксована позика третім особам від дружини Юрія Крука — Світлани на суму 11 мільйонів 886 тисяч гривень, яка зафіксована й у 2022 році.

У декларації за 2021 рік зазначається позика від дружини третім особам - 4,9 мільйона гривень й позика від самого Юрія Крука третім особам 608,1 тисячі гривень.

Також Юрій Крук зберігав торік готівкою 340 тисяч доларів США та 170 тисяч євро, а у банках - 107,9 тисячі гривень.

Його дружина готівкою зберігала 510 тисяч доларів США й 135 тисяч 398 євро, а у банках - 109 тисяч 625 гривень.

Також Юрій Крук задекларував нерухомість:

20.02.24

Екскерівник Регістра судноплавства України за кошти держави заправляв авто цивільній дружин

Олександр Ріффа

Колишньому гендиректору державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» Олександру Ріффі інкримінують розтрату державного майна та службове підроблення. Про це пише «Думська».

Паливною картою підприємства заправляли автомобілі депутатки Одеської облради, сума завданих державі збитків — 141 тис. гривень За даними слідства, у травні 2022 року підозрюваний, зловживаючи службовим становищем, передав паливну картку, видану на один зі автомобілів держпідприємства, жителю Одеси.

Згодом за допомогою цієї карти заправляли приватні авто депутата  Одеської облради. Таким чином з обліку державного підприємства списали майже три тисячі літрів бензину А-95.

Встановлено, що підозрюваний підписав і затвердив завідомо неправдиві акти списання бензину, за якими паливною карткою нібито користувалися працівники державного підприємства для заправки службового автомобіля.

Колишньому керівнику оголосили підозру за ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК.

18.02.24

Ізмаїльський морський порт придбав навантажувач з переплатою в 4,6 млн гривень


БЕБ веде справу щодо розтрати посадовцями ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» 4,64 млн гривень при закупівлі автонавантажувача. Про це ЗМІ дізналася з матеріалів кримінальної справи за ч. 5 ст. 191 КК.

Порт провів тендер по закупівлі автонавантажувача Hyster H16XD6 за очікуваною вартістю у 13 млн гривень. Контракт отримала фірма «КранТехЕлектро», яку заснував мешканець Миколаєва Дмитро Руденко. Фірма за роки війни натендерила з Ізмаїльським та Ренійським портами 186 млн гривень.

Hyster H16XD6 продали за 11,96 млн гривень. Угоду тоді підписував в.о. директора порту Юрій Власенко. Детективи БЕБ з’ясували, що до цього підрядник придбав техніку в іншої фірми за меншою ціною. Таким чином, різниця в ціні між першою реалізацією від імпортера та ціною за яку здійснено закупівлю складає 4,64 млн гривень.

Зараз слідчі вивчають усю ланку постачальників, щоб виявити корупційні зв’язки.

12.02.24

КОЛИШНІЙ ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ОПРИЛЮДНИВ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ



Народний депутат від Одещини, екс-керівник обласної ради Анатолій Урбанський подав декларації про майно та доходи за 2021- 2022 роки.

З нерухомості: гараж в Одесі площею 24,1 кв. м. у власності нардепа та садовий будинок 284 кв. у власності подружжя. Також Олена Урбанська є співвласницею квартири в Одесі площею 125,7 кв. м. У 2021-22 нардеп та його дружина року орендували два офіси в Одесі. Також у декларації за 2021 рік зазначено, що Урбанський подарував комусь нерухомість, але без подробиць.

Анатолій Урбанський володіє п’ятьма часами: Girard-Perregaux, Jaeger-LeCoultre, Patek Philippe, Rolex, Breguet.

18.01.24

Працівник Ізмаїльського судноремонтного заводу отримав 15 років тюрми за злив даних про енергооб’єкти та порт



Прокурори Одеської обласної прокуратури довели вину співробітника судноремонтного заводу в Ізмаїлі у передачі російським спецслужбам важливої інформації щодо українських об'єктів критичної інфраструктури та військових підрозділів. Чоловіка засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за порушення статті 111 частина 2 Кримінального кодексу України.

Фігурант, який працював на судноремонтному заводі, збирав дані про розташування об'єктів критичної інфраструктури та військових підрозділів в місті Ізмаїл. Інформація про координати електропідстанцій, українські блокпости та їх фортифікаційне оснащення, а також дані про діяльність судноремонтного заводу передавалися до російських спецслужб, розповіли у пресслужбі Одеської облпрокуратури.



Правоохоронці затримали агента російських спецслужб у січні 2023 року, вилучивши мобільний телефон з доказами злочинної діяльності. Чоловік очікував на вирок суду під вартою.