Російська "Бессарабія" у вигляді "Бессарабської губернії" назавжди здохла в 1917 році.
Російське
слово "Бессарабия" офіційно вперше з'явилося в назві "Бессарабской
области" в 1813 році. Ця область виникла в результаті окупації
Російською імперією частини Молдавського князівства між Прутом і
Дністром.
Після
цього російські окупанти вигнали з Буджака в Османію, знищили, виселили
в Крим близько 100 тисяч "бусурман" - ногайців, османів, татар.
А на їх місце в Буджак переселили так само 100 тисяч болгар і гагаузів з Османської імперії. Саме так завжди здійснюють російські окупанти - здійснюють етнічні чистки місцевого населення, а на його місце завозять московитів і окупантів-"колоністів".
А на їх місце в Буджак переселили так само 100 тисяч болгар і гагаузів з Османської імперії. Саме так завжди здійснюють російські окупанти - здійснюють етнічні чистки місцевого населення, а на його місце завозять московитів і окупантів-"колоністів".
До
російської окупації імперська назва "Бессарабия" місцевим населенням
Молдовського князівства як географічний топонім для означення цього краю
не вживалася. Це слово Російська імперія принесла на штиках і нав'язала
його окупованим нею територіям. Також цю назву нав'язував СРСР з 1920-х
до 1940 року, вже як історико-пропагандистський термін.
Чому Російська імперія обрала саме цю назву? Використання назви «Молдавія» прямо вказувало би на факт окупації та анексії частини Молдавського князівства. Натомість імперська назва «Бессарабия» звучала нібито «історично» - "по молдавські", але при цьому не мала чинного носія, правопопередника чи юридичного наповнення.
Чому Російська імперія обрала саме цю назву? Використання назви «Молдавія» прямо вказувало би на факт окупації та анексії частини Молдавського князівства. Натомість імперська назва «Бессарабия» звучала нібито «історично» - "по молдавські", але при цьому не мала чинного носія, правопопередника чи юридичного наповнення.
Упродовж
XIX століття ця назва справді стала вживаною, але виключно як російська
імперська колоніальна, а не як автохтонна назва.
Після 1918 р. російський імперський термін «Бессарабия», запроваджений у 1813 році, був свідомо збережений і відтворений СРСР. Його використовували для створення ілюзії «незавершеного територіального питання» - тобто для представлення як нібито «захоплення Бессарабии Румунією» в 1918 році, а також для легітимації пакту Молотова-Ріббентропа, ультиматуму Румунії та її окупації у 1940 році.
Після утворення Молдавської РСР в 1940 р. назва "Бессарабия" зникла з офіційного радянського дискурсу і була небажаною. В документах, підручниках, ЗМІ, картах його старанно уникали. У повсякденному житті всередині МРСР слово "Бессарабія" стало майже табу - його сприймали як натяк на імперське минуле. У сучасній Молдові термін залишається токсичним, його уникають або використовують із негативним відтінком.
Після 1918 р. російський імперський термін «Бессарабия», запроваджений у 1813 році, був свідомо збережений і відтворений СРСР. Його використовували для створення ілюзії «незавершеного територіального питання» - тобто для представлення як нібито «захоплення Бессарабии Румунією» в 1918 році, а також для легітимації пакту Молотова-Ріббентропа, ультиматуму Румунії та її окупації у 1940 році.
Після утворення Молдавської РСР в 1940 р. назва "Бессарабия" зникла з офіційного радянського дискурсу і була небажаною. В документах, підручниках, ЗМІ, картах його старанно уникали. У повсякденному житті всередині МРСР слово "Бессарабія" стало майже табу - його сприймали як натяк на імперське минуле. У сучасній Молдові термін залишається токсичним, його уникають або використовують із негативним відтінком.
Тепер
імперську назву «Бессарабія» в російських інтересах використовують
сепаратисти як інструмент маніпуляції історичною пам’яттю з метою
протиставлення півдня Одещини Україні.
Особливу
роль в цьому грають "болгарські бісораби". Ці бессарабські мастурбатори
пхають імперську назву "Бессарабія" куди тільки можна з метою її
матеріалізації і романтизації в Україні.
Чому лише болгари? Тому що для румун і молдаван ця назва є токсичною і символізує російську окупацію. Українці розуміють що це сепаратистський антиукраїнський проєкт, який є елементом гібридної війни фашистської росії проти України. А ті хто раніше в Одеській області гордо називав себе руSSкімі перешли на підпільну роботу проти України.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Російське поняття «Бессарабия» не є нейтральним історичним терміном — це імперський і радянський конструкт, який цілеспрямовано використовується для підготовки анексії українських територій.
Чому лише болгари? Тому що для румун і молдаван ця назва є токсичною і символізує російську окупацію. Українці розуміють що це сепаратистський антиукраїнський проєкт, який є елементом гібридної війни фашистської росії проти України. А ті хто раніше в Одеській області гордо називав себе руSSкімі перешли на підпільну роботу проти України.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Російське поняття «Бессарабия» не є нейтральним історичним терміном — це імперський і радянський конструкт, який цілеспрямовано використовується для підготовки анексії українських територій.
