27.06.26

Болгари разом з сепарським виданням "Бессарабія-Махала" продовжують бессарабську мастурбацію і намагаються створити Бессарабську народну республіку

Російська "Бессарабія" у вигляді "Бессарабської губернії" назавжди здохла в 1917 році.
 
Російське слово "Бессарабия" офіційно вперше з'явилося в назві "Бессарабской области" в 1813 році. Ця область виникла в результаті окупації Російською імперією частини Молдавського князівства між Прутом і Дністром.
 

Після цього російські окупанти вигнали з Буджака в Османію, знищили, виселили в Крим близько 100 тисяч "бусурман" - ногайців, османів, татар.
А на їх місце в Буджак переселили так само 100 тисяч болгар і гагаузів з Османської імперії. Саме так завжди здійснюють російські окупанти - здійснюють етнічні чистки місцевого населення, а на його місце завозять московитів і окупантів-"колоністів".
До російської окупації імперська назва "Бессарабия" місцевим населенням Молдовського князівства як географічний топонім для означення цього краю не вживалася. Це слово Російська імперія принесла на штиках і нав'язала його окупованим нею територіям. Також цю назву нав'язував СРСР з 1920-х до 1940 року, вже як історико-пропагандистський термін.

Чому Російська імперія обрала саме цю назву? Використання назви «Молдавія» прямо вказувало би на факт окупації та анексії частини Молдавського князівства. Натомість імперська назва «Бессарабия» звучала нібито «історично» - "по молдавські", але при цьому не мала чинного носія, правопопередника чи юридичного наповнення.
Упродовж XIX століття ця назва справді стала вживаною, але виключно як російська імперська колоніальна, а не як автохтонна назва.

Після 1918 р. російський імперський термін «Бессарабия», запроваджений у 1813 році, був свідомо збережений і відтворений СРСР. Його використовували для створення ілюзії «незавершеного територіального питання» - тобто для представлення як нібито «захоплення Бессарабии Румунією» в 1918 році, а також для легітимації пакту Молотова-Ріббентропа, ультиматуму Румунії та її окупації у 1940 році.

Після утворення Молдавської РСР в 1940 р. назва "Бессарабия" зникла з офіційного радянського дискурсу і була небажаною. В документах, підручниках, ЗМІ, картах його старанно уникали. У повсякденному житті всередині МРСР слово "Бессарабія" стало майже табу - його сприймали як натяк на імперське минуле. У сучасній Молдові термін залишається токсичним, його уникають або використовують із негативним відтінком.
Тепер імперську назву «Бессарабія» в російських інтересах використовують сепаратисти як інструмент маніпуляції історичною пам’яттю з метою протиставлення півдня Одещини Україні.
Особливу роль в цьому грають "болгарські бісораби". Ці бессарабські мастурбатори пхають імперську назву "Бессарабія" куди тільки можна з метою її матеріалізації і романтизації в Україні.

Чому лише болгари? Тому що для румун і молдаван ця назва є токсичною і символізує російську окупацію. Українці розуміють що це сепаратистський антиукраїнський проєкт, який є елементом гібридної війни фашистської росії проти України. А ті хто раніше в Одеській області гордо називав себе руSSкімі перешли на підпільну роботу проти України.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Російське поняття «Бессарабия» не є нейтральним історичним терміном — це імперський і радянський конструкт, який цілеспрямовано використовується для підготовки анексії українських територій.