21 квітня до одного з терміналів Одеси пришвартувався спеціалізований контейнеровоз Pros Hope, який без зупинок приплив із Китаю.
Про це сьогодні, 25 квітня, повідомляє одеське видання «Думская».
Видання зауважує, що контейнеровози припливали до Одеси й раніш, але це не були саме спеціалізовані контейнеровози.
Також «Думская» наводить характеристику судна Pros Hope: це «чистий» контейнеровоз, побудований 2005 року в Румунії, завдовжки 148 метрів. Управляє контейнеровозом німецька компанія Interorient Marine Services, він ходить під прапором Панами.
Раніш ми писали, що цього місяця Україна відновила контейнерні перевезення з портів Великої Одеси. Зокрема, 3 квітня до порту Чорноморськ морським коридором пройшов перший контейнеровоз за час повномасштабної війни з рф.
А за кілька днів з порту «Південний» вийшло судно CAPTAIN LEONIDAS з рекордним за обсягом вантажем на борту.
25.04.24
До одеського порту вперше з 2022-го зайшов «справжній» китайський контейнеровоз
19.04.24
Завершено розслідування щодо крадіжки 32 суден Українського Дунайського пароплавства
Віктор Баранський і Віталій Саутьонков |
19 квітня НАБУ і САП завершили розслідування у справі щодо заволодіння майном ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) на суму понад 80 мільйонів гривень. Йдеться про 32 ліхтери пароплавства, якими зловмисники заволоділи та побудували з них 12 барж.
За даними слідства, у серпні 2017 року двоє депутатів Одеської облради організували схему заволодіння ліхтерами ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», з яких планували побудувати більші за розміром та місткістю баржі для використання у власних комерційних цілях. Для реалізації схеми вони залучили трьох фізичних осіб та тодішнього керівника ПрАТ «УДП», який уклав з підконтрольною депутатам компанією договори про передачу для фрахту 18 ліхтерів вартістю близько 44,3 мільйони гривень. Коли ж у директора ПрАТ сплив термін трудового контракту, організатори схеми ввели в оману нове керівництво та уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 мільйони гривень.
18.04.24
В Україні заборонені пересувні звіринці, зоопарки та виставки тварин: що робити при їх виявленні
Пересувні виставки диких тварин в Україні незаконні, й на них потрібно реагувати негайно.
Відповідно до статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» в країні діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин є незаконною.
Окрім цього заборонено надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв. При цьому у дельфінаріях має бути природна морська вода.
Як правило, цих тварин незаконно ввозять в Україну, тримають у неналежних умовах та ще й влаштовують з ними фотосесії (що також є правопорушенням).
Також в Україні заборонені бої тварин спортивних, видовищних заходів, що передбачають завдання шкоди тваринам.
Варто зазначити, що пересувні виставки у навчальних закладах є порушенням законодавства.
17.04.24
Мер Рені та ексдепутат ренійської міськради отримали вироки у справі про корупцію
Вищий антикорупційний суд України 17 квітня виніс обвинувальний вирок міському голові Рені Одеської області Ігорю Плєхову та ексдепутату місцевої ради Івану Пойдолову. Обох обвинувачували в корупції.
Про це йдеться у повідомленні Вищого антикорупційного суду.
Мера Рені та колишнього депутата обвинувачували за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. За даними слідства, вони хотіли отримати хабар у розмірі 100 тисяч доларів за виділення земельної ділянки комунальної власності площею 2,5 га в оренду. Їх викрили під час отримання половини суми.
Суд визнав обох винними та призначив меру дев'ять років позбавлення волі, колишньому депутату — десять років. Також їх позбавили на три роки права обіймати посади в органах місцевого самоврядування та в органах державної влади та постановили конфіскувати майно.
Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення.