23.06.23

Директор департаменту капбудівництва Одеської ОВА виявився фігурантом справи про угруповання Кауфмана-Грановського

Віктор Лунгул
Віктор Лунгул

Директор департаменту капітального будівництва Віктор Лунгул допомагав злочинному угрупуванню, яке займалось корупцією та контролювало міську раду. Зловмисники, за даними слідства, наживалися на комунальному майні Одеси.

Про це з посиланням на матеріали судової справи повідомляє Nikcenter.

Детективи НАБУ виявили, що в кінці 2021 року бізнесмени Борис Кауфман та Олександр Грановський створили злочинну організацію. До неї увійшли ряд посадових осіб Одеської міської ради. За даними слідства, вони взяли під контроль практично всі питання економічного життя міста, зокрема взаємодію з забудовниками, закупівлі, діяльність комунальних підприємств.

Як вважають в антикорупційному бюро, до діяльності угруповання причетний і  начальник департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Віктор Лунгул. В кінці 2022 року у нього вдома провели обшук і арештували 200 тис. грн готівки.

22.06.23

В Одеській облраді прихильні до УПЦ Московського патріархату

В Одеській обласній раді блокують розгляд питань, пов’язаних із обмеженням діяльності УПЦ Московського патріархату у регіоні. Як повідомила депутат Юлія Чухало, на минулій сесії було подано проєкт про розірвання оренди приміщень з організацією, яка пов’язана з РПЦ, яка благословила війну в Україні.

Проте проєкт “втратили” на сесії. Тоді депутат знову подала на погоджувальній раді документ про розірвання оренди і цього разу голові Обласної ради Григорію Діденку довелося виявити свою особисту позицію щодо цього питання – він ініціював зняття цього питання з порядку денного. Його підтримали представники ОПЗЖ та Слуг Народу.


Дуже дивне рішення через півтора роки війни, геноциду та руйнувань міст, враховуючи велику кількість фактів зради з боку представників цієї церкви, а також наявність у голови Одеської Єпархії Агафангела різних нагород та подарунків від військового злочинця та вбивці українців путіна, від яких він досі публічно не зрікся.

Фірму бізнесмена Беккера викрили у махінаціях при будівництві мосту через Хаджибейський лиман

Компанію «Маст-Буд», що входить до групи «ОМК» містобудівника Михайла Беккера підозрюють у розкраданні коштів під час будівництва мосту через Хаджибейський лиман в Одеській області. Про це стало відомо з кримінального провадження  № 12021160000001253 за ч. ч. 3,5 ст.191 КК;

Компанія «Маст-Буд» з 2019 року отримало від Служби автодоріг в Одеській області 680,7 млн гривень на капітальний ремонт дороги та будівництво нового мосту.  Разом з цим встановлено, що фактично виконані роботи на об'єкті не відповідають роботам зазначеним в наданих актах приймання виконаних будівельних робіт ф.КБ-2В за договорами на закупівлю робіт на об’єктах.

Таким чином, є підстави вважати, що службові особи підрядника, зловживаючи своїм службовим становищем привласнили бюджетні грошові кошти в особливо великих розмірах, які надалі перерахували на рахунки підконтрольних підприємств. Нагадаємо, що службу автодоріг регіону у той час очолював Олег Варивода.

Нагадаємо, що Беккер у 2019 році отримав підозру щодо розкрадання 30 млн гривень  під час ремонту Нового (Центрального) моста у Дніпрі.

Михайло Беккер

21.06.23

Хабар для НАБУ: підозрюваний ексдепутат Одеської облради Бабенко ходить по столичним ресторанам замість покарання



Колишній депутат Одеської облради від БПП «Солидарність» Олег Бабенко уникнув відповідальності за пропозицію хабара у сумі 500 тисяч доларів детективам НАБУ. Про це журналыстам повідомив агент бюро Євген Шевченко.

Подробиці

Пів мільона доларів колишній чиновник пропонував детективам у 2018 році за сприяння у справі одеського заводу «Краян».

Читайте також: Депутатом, который пытался подкупить НАБУ, оказался Бабенко - родственник экс-нардепа Дубового

За словами Шевченка, Олег Бабенко був директором заводу «Краян» - туди його поставив екснардеп і одесит Олександр Дубовий. Далі схема була проста: Бабенко загнав комунальний завод у фіктивні борги, потім вони його викупили за 10 млн грн і продали назад місту вже за 185 млн грн.

01.06.23

Ексмера Чорноморська та ще трьох судитимуть за махінації із землями акваторії порту

Чорноморськ

За погодженням з Офісом Генерального прокурора обвинувальні акти стосовно групи осіб скеровано до суду.

Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

В повідомлені йдеться, що серед обвинувачених колишній перший заступник Голови агентства водних ресурсів України, ексзаступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів, колишній міський голова Чорноморська та колишній начальник відділу Держводагентства.

Співробітники Департаменту стратегічних розслідувань та Головного слідчого управління Нацполіції встановили, що обвинувачені, перебуваючи на своїх посадах, розробили злочинну схему щодо виведення із державної власності земельної ділянки, що знаходиться в акваторії Чорноморського порту.